Зовнішнє незалежне оцінювання

Зовнішнє незалежне оцінювання в 2018 році  

 

Зовнішнє незалежне оцінювання в 2018 році відбудеться з 22 травня по 13 червня.

         Тестування учасники складатимуть з одинадцяти предметів. Не буде проводитися ЗНО з російської мови.

Кожен зареєстрований учасник зовнішнього незалежного оцінювання має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів (українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мови).

Переклад тестів з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії буде здійснено кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами (із урахуванням реєстраційних даних учасників ЗНО).

Випускникам старшої школи закладів загальної середньої освіти результати ЗНО з трьох предметів будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації.

Тестові завдання в сертифікаційних роботах відповідатимуть програмам ЗНО, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки від 03.02.2016 №77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінювання для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на базі повної загальної середньої освіти».

Для визначення результатів ДПА у формі ЗНО зараховуватимуться результати виконання всіх завдань сертифікаційної роботи з фізики, хімії, біології, географії, іноземної мови (профільний рівень) або частини з них (українська мова і література, математика, історія України, іноземна мова (академічний рівень)).

У 2018 році для проведення ЗНО з іноземних мов будуть використовувати тести двох рівнів складності: академічного та профільного. Випускники, які бажають проходити ДПА з іноземної мови у формі ЗНО та вивчали її на рівні стандарту або академічному, під час реєстрації на зовнішнє оцінювання мають вибрати рівень складності завдань «академічний».

Випускники, які бажають проходити ДПА з іноземної мови у формі ЗНО та вивчали її на профільному рівні, під час реєстрації обирають рівень складності завдань «профільний».

Новацією цих тестів буде частина «Розуміння мови на слух», що передбачає прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань до них.

У 2018 році зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури будуть складати учні (слухачі, студенти) професійно-технічних закладів та закладів передвищої освіти, які в 2018 році отримають повну загальну середню освіту. Їм результати тестування з цього предмета зарахують як оцінки державної підсумкової атестації.

Реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання триватиме з 06 лютого по 19 березня 2018 року. Вносити зміни учасники зможуть з 06 лютого по 02 квітня 2018 року.

Інформацію про час та місце проходження ЗНО учасники отримають зі своєї інформаційної сторінки до 30 квітня 2018 року.

Для визначення результатів ЗНО-2018 з кожного предмета буде встановлено поріг «склав/не склав», тобто та кількість тестових балів, яку може набрати мінімально підготовлений абітурієнт. Усі учасники ЗНО, які подолали поріг, отримають оцінку за шкалою 100-200 балів. Для сертифікаційних робіт з різних предметів поріг «склав/не склав» буде різний.

Результати зовнішнього незалежного оцінювання буде оголошено до 15 червня (математика, українська мова і література, іноземні мови, біологія) та до 21 червня 2018 року (історія України, географія, фізика, хімія).

Учасники, які не змогли взяти участь в основній сесії зовнішнього незалежного оцінювання через поважні причини, зможуть зареєструватися для участі в додатковій сесії, що триватиме з 02 по 11 липня 2018 року.

Реєстрація осіб для участі в пробному ЗНО триватиме з 09 до 31 січня 2018 року через мережу Інтернет на сайті КРЦОЯО (http://kievtest.org.ua). Реєстрація для проходження пробного ЗНО не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії ЗНО. Учасником пробного ЗНО зможе стати особа, яка зареєструється для його проходження та здійснить оплату не пізніше 07 лютого 2018 року.

Пробне ЗНО дає можливість: ознайомитися з процедурою проведення ЗНО; підготуватися психологічно до проходження ЗНО; ознайомитися з форматами сертифікаційних робіт; орієнтуватися в різних формах завдань; розрахувати час на виконання сертифікаційної роботи; потренуватися в заповненні бланків відповідей; отримати результат за виконання завдань пробного ЗНО.

Кожен зареєстрований може скласти тести не більше ніж із двох предметів. Пробне ЗНО буде проводитися:

24.03.2018 – українська мова і література

31.03.2018 – математика, історія України, біологія, географія, хімія, фізика, англійська, німецька, французька, іспанська мови.

Щоб отримати результати пробного ЗНО-2018, учасник, за бажанням, уводить відповіді, позначені в його бланку відповідей, до сервісу «Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання» (з інформаційної сторінки «Особистий кабінет»):

з української мови і літератури 24-26.03.2018

з усіх інших предметів 31.03-02.04.2018.

УЦОЯО оприлюднить правильні відповіді до завдань пробного ЗНО на своєму сайті (http://testportal.gov.ua):

з української мови і літератури 26.03.2018

з усіх інших предметів 02.04.2018.

УЦОЯО оголосить результати пробного ЗНО:

з української мови і літератури 30.03.2018

з усіх інших предметів 06.04.2018.

До своїх результатів учасник матиме доступ із власної інформаційної сторінки на сайті КРЦОЯО (http://kievtest.org.ua).

Особливості вступної кампанії: вступники на основі повної загальної середньої освіти за денною та заочною формами навчання подаватимуть заяви для вступу тільки в електронній формі.

Кожен вступник має право подати сім заяв на місця державного та регіонального замовлення не більше ніж з чотирьох спеціальностей. Мінімальне значення кількості балів вступних випробувань для вступу на основі повної загальної середньої освіти для спеціальностей у галузі знань «Охорона здоров’я» – 150 балів. Будуть дійсні сертифікати 2016, 2017 (окрім іноземних мов), 2018 років.

 У 2018 році розширюється застосування технологій ЗНО під час вступу до магістратури.

Зі спеціальностей «Право» та «Міжнародне право» необхідно буде складати вступні випробування за технологією ЗНО з іноземної мови (11.07.2017), права, ТЗНПК (13.07.2017).

Зі спеціальностей «Гуманітарні науки» (крім спеціальності «Філологія»), «Соціальні та поведінкові науки», «Журналістика», «Право», «Сфера обслуговування», «Міжнародні відносини» треба буде складати вступне випробування за технологією ЗНО з іноземної мови та вступний фаховий іспит у закладі вищої освіти.

 

Графік проведення ЗНО-2018

Реєстрація учасників зовнішнього незалежного оцінювання триватиме з 06 лютого по 19 березня 2018 року.

МАТЕМАТИКА 22 травня
УКРАЇНСЬКА МОВА І ЛІТЕРАТУРА 24 травня
ІСПАНСЬКА МОВА 29 травня
НІМЕЦЬКА МОВА 29 травня
ФРАНЦУЗЬКА МОВА 29 травня
АНГЛІЙСЬКА МОВА 01 червня
БІОЛОГІЯ 04 червня
ІСТОРІЯ УКРАЇНИ 06 червня
ГЕОГРАФІЯ 08 червня
ФІЗИКА 11 червня
ХІМІЯ 13 червня
Pin It