Історія

Перша документальна згадка про Бровари — 2 серпня 1630 року у скарзі митрополита Рутського на архімандрита Києво-Печерського Петра Могилу. В деяких інших джерелах стверджується, що перша згадка — 1628 рік[5]. У той час це був невеликий населений пункт, у якому нараховувалося 46 селянських і 68 козацьких дворів (перепис 1666 року). В основному, селяни займалися землеробством, а заможніші козаки — виноробством та пивоварінням (від цього, ймовірно, і походить назва міста). Більша частина Остерського староства, до якого входили і Бровари, належала князю Яремі Вишневецькому. Про те, що місто було вже досить відоме в XVII столітті свідчать мапи французького інженераГійома де Боплана, де він зазначив Бровари.

Vcb

Розвиток освіти в м. Бровари бере початок із XVII ст. Наше місто, як свідчить географічний словник Російської держави за 1801 рік, за складом населення переважно було козацьким, а школи – дяківські, а пізніше зявились церковно-парафіяльні. У 1802 році у Броварах відкрилася перша початкова однокласна церковно-приходська школа з російською мовою навчання. Зараз на цьому місці – Броварська ЗОШ І-ІІІ ст. № 1. У 1868 році у Броварах відкрилася земська початкова школа. Через 5 років ця школа отримала статус «народної школи» і підпорядкування Острозькому повітовому земству; на той час у ній налічувалось 57 учнів. Броварська церковно-приходська школа знаходилась на розі вулиць Кірова і Толстого. Неподалік була церква св. Петра і Павла, куди учнів водили на молитви у неділю та на релігійні свята. У 1910-11 р.р. було побудовано нове приміщення школи. Зараз на цьому місці знаходиться ЗОШ № 3.
З 1921 року у Броварах працює 2 початкові школи з чотирирічним терміном навчання. Пізніше одна з них перепрофілювалась у семирічку ім. І.Франка (теперішня ЗОШ №3), де навчалося понад 300 учнів. У 1933 році школа стала десятирічкою. Контингент учнів зріс до 700. Керівництво освітою здійснював Броварський районний відділ народної освіти, який очолювала Віра Леонова.
У роки Великої Вітчизняної війни фашистські окупанти зруйнували в Броварах всі шкільні приміщення, але вже в 1943 році середня школа №1 швидко відбудувалась силами громадськості і в серпні 1944 року вже відбувся перший повоєнний випуск. Йшли роки, десятиліття. Змінювалася й оновлювалася освітня система. У 1972 році м. Бровари стало містом обласного підпорядкування, рішенням Броварського міськвиконкому від 10.01.1972 року за № 19 було створено відділ освіти. З 1972 по 1975 р.р. його очолював Петро Васильович Хоптій. За його ініціативою було створено Раду по народній освіті з представників освітян та громадськості міста. З 1975 по 1983 р.р. відділ освіти очолював Павло Панасович Білокінь. Він ініціював створення при відділі освіти методичного кабінету. Першою його очільницею була Ольга Харитонівна Сахно. Пізніше завідували методкабінетом Генріх Іванович Бобрукевич, віра Павлівна Ярошенко.
З 1983 по 1994 роки відділ освіти очолив Василь Миколайович Троценко, а завідувачкою методичного кабінету було призначено Людмилу Миколаївну Василенко, яка очолює цю структуру досьогодні. Саме з ініціативи цих керівників почався новаторський пошук педагогів міста. Широко впроваджується у навчальний процес диференційоване навчання, поглиблене вивчення предметів, запроваджується профільне навчання.
З 1995 по 2000 роки відділом освіти керував Микола Миколайович Скирта. З 2000 по 2003 – Олексій Іванович Шелест. З 2003 по 2016 – Володимир Іванович Онищенко.
Рішенням Броварської міської ради від 09.10.2003 року № 320-16-24 відділ освіти було реорганізовано в управління освіти, затверджено Положення про управління. Методичному кабінету надано статус науково-методичного центру.

З 2016 року очільником освіти міста стала Оксана Миколаївна Мельник.

Pin It