Екскурсія до Всеукраїнського дня бібліотек

Традиційно до Всеукраїнського дня бібліотек, за підтримки управління освіти і науки, для бібліотечних працівників закладів освіти міста організовуються екскурсії. Цього року це була екскурсія до дендропарку «Тростянець» та садиби Галаганів у Сокиринцях.

15 серпня 2019 року відзначалось 200 річчя з дня народження Григорія Ґалаґана (1819-1888) – громадського діяча, мецената, одного із засновників бібліотеки, яка нині відома як Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого. Нині у палаці Галаганів розміщений Сокиринський професійний аграрний ліцей. Бібліотекарі ознайомились з історично-краєзнавчою експозицією, відвідали з екскурсією музейну кімнату Остапа Вересая – найвідомішого з українських кобзарів, який похований на території комплексу.

Дендропарк «Тростянець» – це чарівний куточок садово-паркового мистецтва і живий музей, відомий далеко за межами України, який на початку ХІХ століття заклав Іван Скоропадський – український меценат, громадський та культурно-освітній діяч, дід останнього гетьмана України – Павла Скоропадського.

Приємним подарунком для кожного стало відвідування мальовничих та дивовижних куточків Чернігівщини, які надихали відомих письменників, художників, композиторі і просто відвідувачів.

«Тут стежка-казка. І чарує й кличе,…

Тут тиша загляда в обличчя…

І тут душею є душа…

Старий цей парк скарби шука…»

(Валентина Голубівська)

Pin It

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.