Формуємо ключові компетентності у молодших школярів

З 2018 року в Україні розпочалася освітня реформа   –  Нова українська школа. Основна її мета  – перейти від школи тільки знань, здебільшого теоретичних, до школи компетентностей ХХІ століття. На відміну від знаннєвої школи, компетентнісна має дати дитині не лише знання, а й сучасні вміння та навички, які вона зможе застосувати в житті. А також сформувати цінності, які допоможуть їй    у різних життєвих ситуаціях.

Нова українська школа має готувати особистість, громадянина та фахівця.  А   початкова школа  має  закласти підвалини цьому.

З метою обміну досвідом між закладами загальної середньої освіти Броварської МТГ Центром професійного розвитку педагогічних працівників   розроблено систему онлайн-семінарів з теми: «Формування ключових компетентностей молодших школярів».

25 лютого такий захід провели Броварська ЗОШ І-ІІІ ст. №2 імені В.О.Сухомлинського та Броварська ЗОШ І-ІІІ ст. №10.

Учасниками семінару були вчителі початкових класів закладів загальної середньої освіти Броварської міської територіальної громади.

Заступник директора з НВР Броварської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 імені В.О.Сухомлинського Любов Лящук    провела теоретичну частину заходу та показала фрагменти відеоуроку із формування загальнонавчальних, загальнокультурних та громадянських компетентностей на інтегрованому занятті «Я пізнаю світ».

Заступник директора з НВР Броварської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 імені В.О.Сухомлинського Юлія Коваль ділилася досвідом формування вище названих компетентностей при проведенні ранкових зустрічей та у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.

Класовод Броварської ЗОШ  І-ІІІ ст. №10 Світлана Савенок знайомила учасників із формами, методами, прийомами роботи для формування загальнонавчальних, загальнокультурних та громадянських компетентностей, які  використовує  на уроках української мови.

А педагог цього ж закладу Ольга Чорненька представила результат роботи над проектом «Наша мова калинова» – свято за участю вчителя, її теперішніх учнів та випускників, а також батьків.

Учасники семінару висловили подяку його організаторам та висловили переконання, що всі перелічені компетентності однаково важливі та взаємопов’язані. Кожну з них діти набуватимуть послідовно, поступово під час вивчення різних предметів на всіх етапах освіти. Спільними для всіх компетентностей є такі вміння, як читання з розумінням, уміння висловлювати власну думку усно і письмово, критичне та системне мислення, творчість, ініціативність, здатність логічно обґрунтовувати позицію, вміння конструктивно керувати емоціями, оцінювати ризики, приймати рішення, розв’язувати проблеми, співпрацювати з іншими особами.

Консультант ЦПРПП   Любов Ярмоленко

Pin It

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.