Нейропсихологічна корекція мовленнєвого розвитку дітей

 

26 травня 2021 року на базі Інклюзивно-ресурсного центру Броварської міської ради Київської області у рамках засідання міського методичного об’єднання вчителів-логопедів логопедичних пунктів закладів загальної середньої освіти з теми: «Нейропсихологічна корекція мовленнєвого розвитку дітей» проходив майстер-клас «Мозжечкова стимуляція», який провела психолог Ніна Кухтик.

Мозжечкова стимуляція – це сукупність вправ спрямованих на стимулювання ділянок мозку, що відповідають за мову дитини, його поведінку й успішність у вивченні точних наук. Мозочок пов’язаний з усіма ділянками мозку, в ньому сконцентровано 50% нервових клітин щодо інших частин мозку, тому його буквально називають “ключем до навчання мозку”. Стимулювати мозочок можна виконуючи різні вправи на балансуючих  дошках, платформах, стільцях, тим самим розвиваючи вестибулярний апарат дитини.

Виконання вправ покращує:            • міжпівкульні зв’язки в мозку;            • стан вестибулярної системи дитини;

  • розвиток уяви та просторового бачення;

• координацію рухів;            • концентрацію, пам’ять, увагу;            • стимуляцію психомовного розвитку;            • загальне самопочуття            Ніна Михайлівна показала комплекс вправ на балансуючій дошці Белгау: з м’ячами, тканиною, природніми матеріалами, сенсорними мішечками. Ці  вправи розвивають швидкість мислення, відпрацьовують плавність мовлення, зорово-моторну координацію й покращують сприйняття.            Заняття проходило легко, невимушено та цікаво.

Олена Нечай, консультант ЦПРПП

Pin It

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.