Семінар-практикум “Формування у дошкільників навичок спілкування і ефективної взаємодії з іншими дітьми, дорослими людьми”

04 листопада 2019 року в закладі дошкільної освіти “Лісова казка” відбувся семінар-практикум для педагогів “Формування у дошкільників навичок спілкування і ефективної взаємодії з іншими дітьми, дорослими людьми”. Семінар підготували директор ЗДО Савченко Л.А. та вихователь-методист Левковська Г.В.

Варто зазначити, що педагоги ЗДО “Лісова казка” вже другий рік поспіль працюють за програмою “Впевнений старт”, одним із ключових завдань якої є навчання дітей вмінню взаємодіяти. Під час семінару директор ЗДО Савченко Л.А. виступила перед колегами з презентацією про Другий Всеукраїнський науково-практичний семінар-практикум по впровадженню проекту “Впевнений старт”, на якому нещодавно побувала.
Людмила Анатоліївна наголосила на важливості формування партнерських стосунків між педагогом та дітьми. Однією з обов’язкових форм роботи, що допомагає реалізувати це питання, є ранкове коло, яке вихователі проводять вранці з дітьми. Учасникам семінару було запропоновано поділитися досвідом проведення ігор на взаємодію між педагогом та дітьми. Вихователь Литовченко О.В. запропонувала колегам гру “Я іду шукати друга”. На продовження гри вихователь Бондар К.С. спонукала колег привітатися один з одним у різний спосіб. Вчитель-логопед Горбенко О.Г. провела масажну гру “В зебри смужка”, вихователь Демчишина Т.Д. – гру “Австралійський дощ”, музичний керівник Теплюк Л.В. – гру “Дощ, град, грім”.

За допомогою інтелект-карти вихователь-методист Левковська Г.В. разом з учасниками семінару з’ясували суть поняття “взаємодія”, розглянули форми та складові партнерської взаємодії дошкільників, зупинилися на питанні методів та прийомів навчання дітей взаємодії.

Під час практичної частини семінару педагоги взяли участь в іграх, які передбачають взаємодію між учасниками. Інструктор з фізичного виховання Наливайко В.П. організувала з учасниками ігри-змагання “Передай м’яч”, “Переправа”, “Танці з м’ячами”.
Директор ЗДО Савченко Л.А. запропонувала колегам гру на взаємодію “Миша”. Зацікавили всіх ігри зі стрічками та гудзиками, які дають можливість вихователю пропонувати дітям різноманітні інтелектуальні завдання. Виявити вміння взаємодіяти педагоги мали змогу під час малювання у парах. А під час виконання ігрового завдання “Художники” учасники семінару, взаємодіючи один з одним, реалізували свій творчий потенціал, адже допомагали їм у цьому незвичайні матеріали – прищепки, кришки, шнурки, трубочки для коктейлю тощо.

Директор закладу Савченко Л.А. та вихователь-методист Левковська Г.В. подякували педагогам за активну участь у семінарі, висловили сподівання на впровадження отриманих знань у практику роботи з дітьми. Учасники в свою чергу висловили свою подяку організаторам за цікавий, насичений семінар-практикум.

Pin It

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.