Творча особистість 2020. Палац творчості дітей та юнацтва

Гурток юних шанувальників художнього слова «Горислово» створено у 1986 році. Гурток надає дітям допомогу в оволодінні мистецтвом поезії, художньої прози, декламаторського мистецтва та основ наук у системі МАН України.

За більш, ніж 30-річне існування гуртка, його вихованціпонад 140 разівбули переможцями та дипломантами 35 фестивалів і конкурсів – від регіонального до міжнародного рівня. На матеріалі роботи гуртка опубліковано дві книги: у 1997 році поетичний збірник «Світе ясний» та у 2016 роцілітературно-мистецький альманах «Огнищани», які відкрили світові імена талановитих поетів і прозаїків: Максима Лижова, Оксану Щербань, Юлію Чечко, Олега Жерибора, Євгена Черняка, Ольгу Пожар, Ольгу Лещик та десятків інших молодих літераторів. Немало колишніх вихованців колективу пов’язали свою долю з професіями, дотичними до літератури: працюють нині журналістами, учителями,артистами, ведучими телепрограм. Багато з нихпродовжують писати вірші, казки, видають свої книги.

Керівник гуртка-методист «Горислово» Шмаль Михайло Михайлович – віддана літературі та педагогіці творча особистість. Він відомий у Броварях як автор декількох поетичних книг, сотень публікацій у періодичній пресі та на сайті Палацу творчості дітей та юнацтва. Понад 20 років він працював заступником директора з навчально-виховної та методичної роботи закладу, паралельно керуючи гуртком. Нині – виконує обов’язки методиста Палацу творчості дітей та юнацтва.Він лауреат декількох всеукраїнських фахових та поетичних конкурсів, в тому числі, – ім. Павла Тичини та «Золотий тризуб».

Педагогічна праця Михайла Шмаля відзначена десятками дипломів, подяк та грамот. У 2007 році він нагороджений нагрудним знаком МОН України «Відмінник освіти».

01

Усиченко Анна   до гуртка «Горислово» прийшла у 2016 році. За цей час добре оволоділа секретами декламаторського мистецтва. Постійно бере участь у концертах творчого колективу гуртка. З 2018 року є постійною ведучою усіх його заходів. Активна, допитлива, вдумлива вихованка. Добросовісно і наполегливо працює над поліпшенням своєї майстерності. Їй вдаються як поетичні та прозові твори гумористичного жанру П. Глазового, С. Олійника, І. Кульської, Остапа Вишні, так і ліричні поезії Тараса Шевченка,  Ліни Костенко, Марії Пригари. Активна і креативна дитина, має гарну сценічну зовнішність.

Восени 2019 року Анна Усиченко взяла участь у IV Міжнародному  фестивалі-конкурсі дитячої та юнацької творчості International Charity Festival «Inna-Brovary». За прекрасне читання гуморески Степана Олійника «Женишок» отримала звання лауреата І ступеню.

Анна Усиченко мріє стати артисткою, тому відвідує ще гуртки вокального співу та дефіле. Вона має наполегливий характер, тож, віриться, що з часом їй підкориться ще багато творчих вершин.

Гузло Микола  в гуртку «Горислово» навчається з січня 2019 року, та, маючи від природи чудові здібності, за короткий час опанував секретами декламаторського мистецтва і став провідним вихованцем колективу. Особливо Миколі вдаються гумористичні твори Павла Глазового, читання яких викликає у глядачів непідробний сміх, а юний артист отримує заслужені, палкі аплодисменти. Та він ніколи не зазнається своїми успіхами а наполегливо опановує все нові і нові твори. Микола вихований і дисциплінований вихованець. До будь-якого завдання підходить серйозно і творчо. Дуже креативний і артистичний.

Микола Гузло узяв участь ще лише у двох конкурсах, і двічі йому сприяв великий успіх: за читання гуморесок на IV Міжнародному фестивалі-конкурсі дитячої та юнацької творчості International Charity Festival «Inna-Brovary» та міському фестивалі патріотичної творчості «З Україною в серці» він отримав, відповідно, Гран-прі та І місце.

Батьки дуже підтримують свою дитину, тож не побоїмося сказати, що працелюбному Миколі Гузлу, за певних сприятливих обставин, може покоритися в майбутньому не одна мистецька вершина, чого ми йому щиро бажаємо.

Громова Софія до  гуртка «Горислово» прийшла у 2018 році. Софійка за порівняно невеликий час розвинула свої артикуляційні дані, почавши практично з нуля, навчилась виразно читати поетичні твори як гумористичного, так і ліричного характеру. Її успіхам сприяє вся сім’я, та особливо – мама Ірина Анатоліївна, яка вкладає у свою дитину немало часу і   душі.

Софійка старається ні в чому не поступатися своїм ровесникам. Добре вихована, весела, комунікабельна дитина. Постійно бере участь творчому житті колективу гуртка. Добросовісно і наполегливо працює над поліпшенням своєї майстерності. Вона завзято читає гумористичні твори В. Дем’яненка, П. Глазового, Марії Пригари. Любить творчість Т. Шевченка. У гуртку дівчинку люблять і поважають за її товариськість і серйозне ставлення до занять.

Софія Громова – учасник та переможниця IV Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячої та юнацької творчості International Charity Festival «Inna-Brovary», де за декламацію гумористичних віршів отримала у своїй віковій категорії диплом ІІ ступеня. Та головні перемоги у енергійної і наполегливої Софійки – попереду. У це ми свято віримо і бажаємо їй великих успіхів.

04

Керiвник гуртка образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва «Абрис» Балакіна Надія Михайлівна – це педагог за покликанням з багаторічним стажем роботи. Вона виявляє високий рівень професіоналізму, досконало володіє ефективними формами, методами виховання та навчання дітей образотворчому та декоративно-ужитковому мистецтву, застосовує нові психолого-педагогічні прийоми в навчально-виховній роботі з дітьми, враховує вікові особливості їх розвитку, вміє толерантно вирішувати задачі, що виникають у педагогічній практиці.

05

Захоплюючись різноманітними техніками (пейзажами на бересті, композиціями з природного матеріалу, ліпленням із солоного тіста тощо), Надія Михайлівна вміє передати це захоплення своїм вихованцям. Вона є палким поборником традицій українського народу і пропагандистом мистецтва писанкарства серед дорослих і дітей.

За активну діяльність  Балакіна Н.М. відзначена нагрудним знаком «Відмінник освіти України», нагороджена Грамотою Департаменту освіти і науки Київської обласної державної адміністрації, Подякою Броварського міського голови, Почесною грамотою виконавчого комітету Броварської міської ради.

Животовський Валентин відвідує гурток образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва «Абрис» з вересня 2017 року.

Кожного дня відвідує басейн (здав на черговий розряд), удосконалює знання з англійської мови, цікавиться програмуванням, до останнього часу займався карате.

06

Та, незважаючи на таку зайнятість, Валентин знаходить час для творчості. У його доробку є роботи, виконані кольоровими олівцями, фарбами, картина та композиції з вовни (фелтинг).

У 2018 році за композицію «Космічний світ Марії Приймаченко», виконану в техніці фелтинг, творчий колектив у складі: В. Пасіка, Є. Литвинова, В. Животовський отримав ІІІ місце в обласному етапі Всеукраїнського гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії», а у 2020 році Валентин  Животовський виборов почесне І місце обласному етапі Всеукраїнського гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії». Він представив на суд поважного журі триптих у техніці енкаустика (розплавлений віск).

Вероніка Пасіка дуже давно в дружніх стосунках з гуртком образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва «Абрис». Ще в 2015 році мама привела її, сестричку Катю та сусідку Дашу Смирнову на гурток. Зараз вона навчається в 7 класі Броварської спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів №7 і не полишає малювання. Вона добра,чуйна дівчинка. І хоч до себе, як до майбутньої художниці ставиться вимогливо, не полишає звички робити щось цікаве із різних матеріалів – зробити іграшку для улюбленого песика для Вероніки в задоволення.

У 2018 році Вероніка стала призеркою обласного етапу Всеукраїнського гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії», а у 2019 році разом з Дариною Смирновою вони вибороли І місце у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу  учнівської творчості «Об’єднаймося  ж, брати мої!».

07

Смирнова Дарина навчається в 5 класі Броварської загальноосвітньої школи І – ІІІ №10, з 2015 року відвідує гурток образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва «Абрис».

Дарина – старанна, захоплена малюванням дівчина, яка цікавиться сучасними технологіями в різних напрямках.

У 2018 році вона стала переможницею обласної виставки промислового дизайну «Арт-факторія» в номінації «графічний дизайн», а у 2019 році разом з Веронікою Пасікою вони вибороли І місце у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!».

08

Братанич Анна займається у гуртку образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва «Колібрі» Палацу творчості дітей та юнацтва,до якого прийшла у вересні 2019 року і одразу проявила себе як натхненна і захоплена особистість.

Любить працювати в різних техніках та освоювати нові. Великий інтерес проявила до мистецтва валяння вовною і скульптури з паперу. За роботу з використання техніки книжкове орігамі у2019 році Анна здобула ІІІ місце в обласному етапі Всеукраїнської новорічно-різдвяної виставки-конкурсу «Новорічна композиція». Любов до образотворення проявляється уАнни і через любов до театрального мистецтва – деякий час вона відвідувала гурток «Театр Казок». А ще – дівчина любить грати в комп’ютерні ігри minecraft і мріє про домашнього улюбленця, а саме – маленьке кошеня.

09

 

Керiвник гуртка образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва «Колібрі» Козлова Ольга Вікторівна – це відповідальний, досвідчений наставник, педагог за покликанням.

Навчаючись власноруч, постійно удосконалюючись, вона розвиває у вихованців специфічні для художньо-творчого процесу якості для розкриття потенціалу юної особистості – художньо-творчу уяву, оригінальне, нестереотипне асоціативно-творче мислення.

Керівник ефективно застосовує набуті в процесі праці знання в практичній педагогічній діяльності, постійно проводить зі своїми вихованцями навчально-освітні заходи, що виховують в них повагу до рідної землі, батьків, культурно-національних, духовних, історичних цінностей України, дбайливе ставлення до навколишнього середовища.

10

Керівник гуртка «Юний скульптор» Рибець Костянтин Іванович це педагог, який має великий досвід роботи у різних техніках образотворчого мистецтва: графіка, живопис, скульптура та різьблення по дереву.

Костянтин Іванович вміло застосовує у гуртковій роботі техніку і технологію виконання скульптурних робіт, анатомію, властивості матеріалів, що використовуються для скульптурних робіт, навички використання спеціального інструменту. Свої знання і досвід передає вихованцям. На заняттях гуртка розвиває у вихованців фантазію й творчі здібності, сприяє їх естетичному вихованню, поглибленню знань та уявлень про мистецтво скульптури, розвиває здібності розуміти й відчувати прекрасне в мистецтві й навколишньому житті.

11

При підготовці та проведенні занять гуртка Рибець К.І. використовує прийоми наочної подачі матеріалу, знайомить з новими техніками, демонструє зразки, пояснює правила виконання виробів. Під час виконання практичних робіт керівник гуртка надає поради та допомогу, враховуючи індивідуальні можливості, уміння і навички кожної дитини

Понад двадцять років Костянтин Рибець дарує своє мистецтво та знання юним броварчанам. За цей час він підготував цілу плеяду юних майстрів скульптури, серед яких є переможці міських та обласних конкурсів.

Досвідчений художник і скульптор надає неоціненну допомогу майбутнім майстрам української скульптури, готуючи їх до вступу у вищі навчальні заклади.

Останніми роками значно зросла майстерність вихованців творчого колективу і гурток зі своїми роботами постійно бере участь у всеукраїнських конкурсах, де постійно отримує призові місця.

12

Черкас Софія відвідує гурток «Юний скульптор» протягом двох років. За час навчання проявила себе як яскрава творча індивідуальність.

Софійка любить ліпити фігурки тварин, але найбільше їй подобається створювати погруддя людей.

Старанна і серйозна, зосереджена на творчому пошуку. Цікавиться малюнком, створює попередні ескізи робіт, залюбки вивчає анатомію.

У 2020 році Софія виборола почесне І місце обласному етапі Всеукраїнського гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії».

Кучерук Антон, вихованець гуртка образотворчого мистецтва «Трикутник» Палацу творчості дітей та юнацтва. Заняття в гуртку спрямовані на глибоке вивчення  різноманітних технік живопису та графіки. Але найбільше Антону подобається створювати абстрактні композиції. Він любить малювати та фантазувати, займатися скульптурою, вивчати  іноземні мови та IT-технології. Юний художник має вразливу душу – постійно піклується про тварин і вони йому вдячні. Антон мріє в майбутньому бути комп’ютерним графіком і справжнім громадянином України.

У 2019 році Антон здобув ІІІ місце в обласному етапі Всеукраїнської новорічно-різдвяної виставки-конкурсу «Новорічна композиція».

13

Керівник гуртка образотворчого мистецтва «Трикутник» Оксана Володимирівна Карманська – креативний педагог, умілий організатор дитячого колективу, який постійно працює над розвитком творчих здібностей своїх вихованців, творчої уяви, образного мислення, виховання спостережливості, бачення краси, яка є в природі, навчає її оберігати і відображати в малюнку, здійснюючи індивідуальний підхід до кожної дитини, ознайомлюючи дітей з кращими традиціями і здобутками народних художників.

Вона з захопленням передає вихованцям любов до живопису і графіки, знайомить з  різноманітними техніками мистецтва друкованої та вільної графіки і живопису. Наприклад, – гравюра на картоні, ліногравюра, монотипія, ниткографія, гелева ручка, туш, вугілля; створення ілюстрацій до художніх творів і казок; вивчення основ абстрактної композиції в техніках оверлепінг, колаж, аплікація, оволодіння основами роботи з акварельними і гуашевими фарбами. Зручна організація робочого простору та затишна атмосфера, що панує під час її занять, допомагають повністю розкрити творчий потенціал вихованців.

14

Софія Рудковська, вихованка гуртка образотворчого мистецтва «Пролісок» Палацу творчості дітей та юнацтва, – дівчина різнобічних захоплень. Окрім образотворчого мистецтва, вона захоплюється мистецтвом декламації, відвідує гурток юних шанувальників художнього слова «Горислово», та набуває спортивної майстерності у гуртку «Здоров’я». До кола її інтересів входить мистецтво дефіле.

Та чи не найбільше вихованка полюбляє малювати гуашшю, аквареллю, створює пейзажі, натюрморти і портрети людей.

У 2019-2020 навчальному році вона стала фіналісткою у міському передноворічному конкурсі «Іграшка твого міста» та призеркою обласної виставки-конкурсу малюнка «Право очима дитини», здобула почесне ІІІ місце.

15

Керівник гуртка образотворчого мистецтва «Пролісок» Ірина Сергіївна Форманська – це відповідальний, досвідчений педагог з креативним підходом до обраної справи. Під час проведення занять Ірина Сергіївна прагне розвивати в дітях художнє бачення світу, навчати їх розуміти прекрасне, розвивати естетичні смаки, прилучати до світової та української духовної культури. На заняттях діти оволодівають різноманітними техніками графіки та живопису: малювання кольоровими та акварельними олівцями, вугіллям, крейдою, пастеллю – олійною та восковою,  опановують  такі техніки образотворчого мистецтва як фроттаж, гратографія, пуантилізм, монотипія та ін.

16

Ірина Сергіївна вміло враховує вікові та психологічні особливості вихованців, вдало використовує свої знання та вміння відповідно до сучасних вимог організації навчально-виховного процесу у закладі позашкільної освіти.

Головними завданнями гуртка «Пролісок» є розвиток специфічних для художньо-творчого процесу якостей дитячої особистості, художньо-творчої уяви, оригінального нестереотипного  аналітичного мислення та творчої фантазії вихованців. Заняття малюванням в гуртку чергуються із заняттями з ліплення, аплікації та конструювання, під час яких діти знайомляться з такими поняттями як закони композиції, закони зображення, правилами перспективи, колористики, форми, пропорції, об’єму, простору, кольору, фактури.

Вихованець зразкового художнього колективу «Студія образотворчого мистецтва «Вернісаж» Глiб Третяк – креативний художник-початківець, займається конструюванням.

Гліб показав себе наполегливим, творчим учнем, який має незвичайне бачення образотворчого мистецтва. У школі вчиться добре, на відмінно.

Цікавиться новими матеріалами та техніками, має особливість доводити справу до кінця. Дуже охайний і відповідальний у роботі.

У вільний час Гліб любить гуляти у парку чи у лісі та весело проводити час з друзями, займається баскетболом. У майбутньому він мріє стати мультиплікатором і створити свій повнометражний мультфільм.

У 2019 році Гліб став переможцем обласного етапу і здобув почесне ІІ місце у Всеукраїнському гуманітарному конкурсі «Космічні фантазії» та виборов почесне І місце у Всеукраїнській виставці-конкурсі декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край», а у 2020 році він здобув ІІ місце у  обласному конкурсі плакатів «Безпека дорожнього руху – це життя!».

17

 

Сестрички Олена та Юлія Бобилєви  зі своєю родиною  в 2014 році переїхали в Бровари з міста Донецька, який довелось покинути через війну.

Спочатку думали, що тимчасово, але місто Бровари виявилося настільки доброзичливим та сприятливим для життя, що родина Бобилєвих вирішила оселитись тут назавжди. Цьому неабияк сприяла наявність такого чудового закладу, як ПТДЮ. Адже дівчатка з 2015 по 2019 рік співали у зразковому художньому колективі «Театр народної пісні Слов’яночка», в якому багато чого навчилися.

У 2019 році Олена та Юля захотіли спробувати себе в малюванні і записались до зразкового художнього колективу «Студія образотворчого мистецтва «Вернісаж», адже їм завжди подобалось малювати. До того ж, Юля та Олена вважають, що малювання може знадобитись їм у виборі майбутньої професії. Олена хоче стати дизайнером-архітектором, а Юля мріє створювати мультфільми та комп’ютерні ігри.

У 2020 році Олена та Юлія здобули ІІ місце у обласному етапі Всеукраїнського гуманітарному конкурсі «Космічні фантазії».

Вихованка зразкового художнього колективу «Студія образотворчого мистецтва «Вернісаж» Прус Єлизавета – цікава творча особистість. Вона уважна на заняттях, виявляє інтерес до образотворчого мистецтва, цікавиться конкурсами, самостійно складає композиціі. Має своє особисте бачення композиції по малюнку і живопису.

У 2019 році Ліза стала призеркою обласного етапу Всеукраїнського гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії» та здобула почесне І місце у Всеукраїнській виставці-конкурсі декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край».

20

Художній керівник зразкового художнього колективу «Студія образотворчого мистецтва «Вернісаж» Лобода Марина Володимирівна плідно працює на ниві навчання і виховання  підростаючого покоління понад 30 років.      Лобода М.В. добре володіє методикою організації навчально-виховного процесу в позашкільному дитячому закладі художнього спрямування.  Керівник працює за  розробленою  нею програмою, яка передбачає формування у вихованців загальнокультурних, навчально-пізнавальних, творчо-практичних та інформаційних компетенцій. Педагог обладнала кабінет гурткової роботи усім комплектом навчальних посібників, літературою  для занять з образотворчого мистецтва. До послуг дітей десятки гіпсових фігур, опудал птахів та тварин, вироби з різноманітних матеріалів, екзотичні тропічні дерева та квіти. Маючи ґрунтовну фахову підготовку, педагог постійно працює над її удосконаленням, займається самоосвітою.

21

Вона успішно використовує широкий арсенал новітніх освітніх технологій, який уміло поєднує з традиційним, застосовує інтерактивні методи та прийоми навчання. Педагогом зібрано багатий матеріал, що дозволяє дітям заглибитись у фантастичний світ образотворчого мистецтва.

Марина Володимирівна  впроваджує систему педагогічних впливів, яка грунтується на національній культурі, традиціях. Здійснює педагогічну роботу, спрямовану на розвиток естетичних смаків та здібностей дітей. Постійно проводить зі своїми вихованцями заходи, що виховують повагу до рідної землі, батьків, національних, духовних та історичних цінностей України, дбайливе ставлення до оточуючого середовища, спонукаючи їх до участі у різноманітних екологічних конкурсах та виставках образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край», «Дивосвіт мого дитинства», «Арт-факторія» та інших.

Pin It

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.