Вивчаємо історію рідного краю

У Броварському краєзнавчому музеї цими днями проходить документальна фотовиставка «Церква Мучеників: гоніння на віру і Церкву за радянських часів», присвячена пам’яті репресованого духовенства Київщини.

22 грудня 2021 року виставку відвідали педагоги закладів освіти Броварської міської територіальної громади. Своїми знахідками, зібраними під час досліджень і вивчення розсекречених архівних матеріалів Лук’янівської в’язниці, поділився Шумило Сергій Вікторович, кандидат історичних наук, керівник Центру вивчення спадщини новомучеників і сповідників ХХ століття, директор  Міжнародного інституту афонської спадщини, науковий співробітник Інституту історії України НАН України, доцент Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, заслужений працівник культури України. Присутні вчителі історії та інші педагоги зацікавлено прослухали  лекцію «Броварські Новомученики –  розстріляні священники з Броварщини (за матеріалами слідчих справ НКВС 1937 – 1938 рр.)», у якій було розкрито чимало невідомих раніше, жахливих і вражаючих фактів про тогочасні гоніння. Репресовані священнослужителі – то справжні герої, які, не зважаючи на страх смерті, здійснювали свій пастирський обов’язок.

Шумило С.В. вивчив 109 слідчих справ священників Лівобережної Київщини, заарештованих у 1937 – 1938 роках. З них 52 священнослужителі було розстріляно, а 57 засуджено до ув’язнення у концтаборах на різні терміни. Протягом осені 1937 – зими 1938 років розстріляно найбільшу кількість служителів церкви з Броварського та Переяслав-Хмельницького районів – по 12 чоловік, з Баришівського – 10 чоловік.  Обвинувачення всім були стандартні: антирадянська агітація, підрив колгоспного руху, пропаганда війни з Німеччиною, поширення релігійних забобонів серед молоді, нелегальна церковна діяльність. Поховані вони у Биківнянському лісі – храмі загублених душ.

Шумило Сергій Вікторович звернувся до педагогів підтримати його пропозиції щодо увічнення пам’яті репресованих священників Броварського району в найменуваннях вулиць, присвоєнні їм звання «Почесний громадянин міста Бровари» (посмертно). Також він виступає з ініціативою перед вищими органами духовенства канонізувати страчених священників Броварів, як святих мучеників, аби вони стали святими покровителями нашого міста.

Після лекції присутні мали змогу отримати відповіді на питання, що виникли в ході слухання, оглянути  фотовиставку. Педагоги пішли із заходу з твердим переконанням донести почуте й побачене до своїх вихованців та колег.

Центр професійного розвитку педагогічних працівників

Броварської міської ради Броварського району Київської області

Pin It

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.