Творча особистість 2020. Палац творчості дітей та юнацтва

Мало який шанувальник української пісні не тільки на рідній Київщині, а і далеко за межами України не знає народного художнього колективу «Вокальний ансамбль «Калинка» Палацу творчості дітей та юнацтва міста Бровари. За більш ніж 20-річне існування він став відомим своїм жертовним служінням українській пісні та загалом народній культурі.

Діяльність ансамблю «Калинка» у своїй творчості  має яскраве національне спрямування. Своєю працею ансамбль сприяє збереженню та утвердженню українських народно-духовних пісенних традицій та звичаїв, а також пропаганді сучасної вітчизняної пісенної культури.

У репертуарі ансамблю сотні музично-пісенних творів. Народному художньому колективу «Вокальний ансамбль «Калинка» притаманні висока виконавська майстерність, оригінальна культура співу, безперервний творчий пошук. Це досягається цілеспрямованою постійною працею керівника ансамблю та його вихованців над постановкою голосу, вивченням музичної грамоти, підбором репертуару тощо.

01

За високі показники в навчально-виховній роботі та визначні досягнення в конкурсно-фестивальній діяльності у 2004 році ансамбль «Калинка» отримав звання «Зразковий художній колектив». У 2009 році колектив здобув високе звання «Народний художній колектив» та підтвердив його у 2014 році.

Художній керівник колективу Шумовська Любов Василівна – надзвичайно талановита, працелюбна творча особистість, яка майстерно володіє методикою роботи у вокальному колективі. Проявляє творчий підхід до організації навчальних занять, працює над розвитком творчої самореалізації та самовдосконалення гуртківців.

02

Провідний педагогічний принципип педагога – виховання дітей на національних засадах. Основна мета діяльності – відродження народно-релігійних пісенних традицій, обрядів та звичаїв українського народу, а також поширення сучасної вітчизняної пісенної культури. У репертуарі ансамблю понад 200 хорових і сольних творів композиторів-класиків та сучасних  українських авторів (народних і духовних пісень, зразків сучасної естради).

Рідна країна високо поцінувала працю педагога – вона нагороджена нагрудним знаком МОН України «Відмінник освіти» а такожїй присвоєно почесне звання «Заслужений учитель України».

Такий освітньо-культурний проєкт як народний художній колектив «Вокальний ансамбль «Калинка» – це, безперечно, явище, яке виходить далеко за рамки міських вимірів. Це – явище всеукраїнського масштабу і ми повинні гордитись цим колективом, він – наше національне багатство, наша невмируща дзвінкоголоса слава.

 03

 Любить співати, грати на скрипці, займатися спортом;  полюбляє й малювати, коли вдається, як вона сама каже «піймати музу малювання». Це – про Ірину Солоян. А ще, з її слів, любить свою родину, яка завжди підтримує Іринку в її починаннях, в усіх її справах. «У мене весела родина і я люблю з нею подорожувати» – ділиться радісно тепер уже 11-річна вихованка Народного вокального ансамблю «Калинка».

З’явившись чотирирічною дівчинкою в ансамблі, Іринка вже тоді звернула на себе увагу керівника потужним голосом, завзяттям, наполегливістю, працьовитістю. Завдяки таким якостям виросла в неординарну співачку.

Пісня, яку хотілось би співати,  знаходиться не відразу. І якщо вже пісні пощастило завоювати симпатію юної співачки –- починається скрупульозна творча робота трьох: Ірина-мама-керівник.  «Хай сніжить» (слова – Юрій Гнатковскі, музика – Жюль Стайн), «Смайл» з репертуару Джамали, українська народна пісня «Ой там на горі», «Човен» С.Вакарчука – це і пошуки варанту слів, переклад їх, оптимізація фонограми, пошуки костюма, робота над рухами, артистичністю, колективна хореографія. Якщо Ірина загорілась – пісню вчить швидко. Вона оптиміст і не засмучується через якісь труднощі чи невдачі, які з кожним трапляються, а впевнено та сміливо крокує вперед і вчиться на своїх помилках.

Цього року Ірина є Лауреатом Міжнародного дитячо-юнацького фестивалю народного мистецтва «Смарагдові витоки» (3 місце), міського конкурсу-фестивалю «З Україною в серці» (1 місце), IV Міжнародного фестивалю-конкурсу «Inna-Brovary»( 1 місце).

04

 

У сім’Ї Марії Коломієць, вихованки Палацу творчості дітей та юнацтва, пісню люблять усі: тато, мама, бабуся, старша сестра.  Пісня лунає на родинних святах і під час дозвілля, навіть уроки часто вчаться з піснею на устах. Тому не дивно, що Марійка, ще п’ятирічною дівчинкою, опинилася в одному з найкращих пісенних колективів Броварів – Народному вокальному ансамблі “Калинка”. Тут її талант розгледіли і дбайливо плекають, навчаючи не тільки співати, а й закладаючи в душу вічні цінності, які несе в собі невмируща українська пісня.

Творча натура Марійки проявила себе ще в садочку: радісно, емоційно співала вона на всіх святах, заряджаючи слухачів позитивом та оптимізмом. Дзвінкий, красивого тембру голос помітили і в школі – її слухають з захопленням на різних шкільних заходах. Ця дівчинка не вміє бути статичною, вона співає кожною своєю клітиною, всією собою, проживає пісню. Таке небайдуже артистичне виконання не могло залишитися непоміченим і на конкурсах. Марія здобула цього року три перших місця: вона є Лауреатом міського конкурсу-фестивалю «З Україною в серці», IV Міжнародного фестивалю-конкурсу «Inna-Brovary», Міжнародного дитячо-юнацького фестивалю народного мистецтва «Смарагдові витоки».

Марія Коломієць поки-що мріє про кар’єру співачки, але, як би не склалася доля, хочеться вірити, що добро, краса, людяність, щирість, які розбудила в її серці пісня, допоможуть дівчині реалізуватися і бути успішною в будь-якій сфері.

05

Юну співачку з Народного вокального ансамблю «Калинка» Марію Малафіюк ще в дитячому садку вихователі називали “Вітамінкою”, бо нікому не давала сумувати, такою ж і залишилася.  Їй подобається коли біля неї завжди є рідні, друзі, коли всіх багато, є з ким спілкуватися! За всіх турбується, переживає.

До навчання в школі  ставиться відповідально. Полюбляє математику, малювання. Поглиблено вивчає англійську мову. Вдома з сестрою Софією охоче і дуже весело розподіляють між собою хатні обов’язки. З Марією весело і малим, і дорослим! І

В ансамбль прийшла вслід за своєю старшою сестрою Софією. І проявила у ставленні до занять таку ж відповідальність, наполегливість, завзяття, як і старша сестра. За 4 роки навчання в ансамблі зміцнився, став дзвінкішим, потужнішим голос, розвинувся гармонічний слух. Не забарилося і визнання її вокальних вмінь на конкурсах. Вона здобула 2 місце на Міжнародному дитячо-юнацькому фестивалі народного мистецтва «Смарагдові витоки», 1 місце на II Міжнародному фестивалі-конкурсі «Inna-Brovary», Гран-прі на досить складному міському конкурсі-фестивалі «З Україною в серці».  Успішно виступила і в квартеті на цьому конкурсі (1 місце). Зараз працюють з сестрою, щоб заспівати в дуеті. Пісня супроводжує їх завжди!

06

Шестирічна солістка Народного вокального ансамблю «Калинка» Соломія Бобко – особистість різносторонньо обдарована: крім захоплення співом, проявляє інтерес і до танцю, гімнастики, малювання, любить математику, читання, допитлива.

Її хист до співу виявила бабуся Валентина МиколаївнаЮрченко, яка, співаючи сама, заохочувала і внучку. Вона ж і привела Соломію в «Калинку», коли їй було 4 роки.

Ця дівчинка співає натхненно, вкладаючи душу, темперамент. В свої 6 років успішно виступала і в ансамблі, і як солістка. Протягом цього навчального року має неабиякі здобутки:вона – Лауреат міського конкурсу-фестивалю «З Україною в серці» (3 місце), II Міжнародного фестивалю-конкурсу «Inna-Brovary» (1 місце), Міжнародного дитячо-юнацького фестивалю народного мистецтва «Смарагдові витоки»(1 місце).

07

 Якщо би взятися малювати солістку Народного художнього колективу «Вокальний ансамбль «Калинка» Катерину Ласточкіну, то треба багато світлих і радісних фарб: «активна у різних видах діяльності, дружелюбна, весела, любить бути лідером, цілеспрямована, ввічлива, вміє бути вдячною; їй властиві почуття прихильності, любові, адекватність емоційних реакцій на схвалення і осуд, схильна прийти на допомогу, акуратна, охайна…» – так каже її мама, і це ще не весь перелік цінних людських якостей цієї 10-річної дівчинки. Росте і розвивається всебічно дитина – ростуть і розвиваються й вокальні успіхи, вміння. Адже багатогранна, глибока душа зможе і в пісні передати найтонші нюанси почуттів.

08

А співати Катя дуже любить, навіть уроки робить, наспівуючи пісні. Своєму маленькому братику Сашкові співає на ніч колискові. Мріє у майбутньому стати відомою співачкою та багато чого для цього робить. Дуже серйозно і відповідально ставиться як до занять у школі, так і до репетицій і виступів  на сцені. Цьогорічні її перемоги – Лауреат I Міжнародного дитячо-юнацького фестивалю народного мистецтва «Смарагдові витоки» (3 місце), та ІV Міжнародного фестивалю-конкурсу «Inna-Brovary»(1 місце).

Птуха Марія – вихованка народного художнього колективу «Вокальний ансамбль «Калинка».

Ця весела, активна, життєрадісна, компанійська дівчина займається танцями і поглиблено вивчає англійську мову, любить виконувати творчі завдання і готувати проекти. Їй подобаються командні ігри і рухливі спортивні заняття. При тому всьому вона – ще й солістка народного художнього колективу «Вокальний ансамбль «Калинка»  і Лауреат IV Міжнародного фестивалю-конкурсу «Inna-Brovary»( 1 місце) – ось такий строкатий портрет талановитої особистості на ім’я Марічка Птуха.

09

 

 Ансамбль естрадного вокалу «SUNRISE» (СанРайз) створений у 2016 році в Палаці творчості дітей та юнацтва м. Бровари Київської області.

Вік дітей: 10-13 років.

Одним з головних завдань ансамблю є створення та запис професійних сучасних естрадних пісень українською мовою для школярів відповідно їх віку, які формують національну свідомість учнів, виховують та несуть позитивний мессидж.

За роки діяльності було відзнято 2 відеокліпи:

https://www.youtube.com/watch?v=nG_ds6TxGw0

https://www.youtube.com/watch?v=2CRuvKAc9VA

Колектив брав участь в багатьох фестивалях та конкурсах, зокрема:

  • «Сузір’я талантів в «Україні» – ІІ місце, солісти – І місце;
  • Дитячо-юнацький вокльно-хореографічний конкурс-фестиваль «Родина» ім. Н.Яремчука – І місце;
  • Благодійний міжнародний фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості «Інна-Бровари» – І місце.

Колектив співпрацює з відомим дитячим композитором, лауреатом Державної премії в галузі творчості для дітей ім. В.С. Косенка – Анастастасією Комлікововою та імідж студією «Царівна».

Зараз іде робота над записом саундтреку пісні на екологічну тематику «Інші» та нових пісень «У ритмі Карпат», «Канікули».

10

Керівник ансамблю Володимир Пірожак – вдумлива, працелюбна, креативна особистість. Він добре володіє методикою вокально-хорової роботи з дітьми, проявляє нестандартний підхід до організації навчальних занять. Чудово практикує дитино центровану педагогіку. Основними напрямами своєї роботи керівник гурткав важає духовне виховання людини.

У навчальній практиці застосовуються інформаційно-комунікаційні технології, що дає змогу активно впроваджувати методи ефективного навчання, значно підвищувати результативність занять та поліпшувати якість знань дітей. У своїй роботі керівник гуртка розвиває у вихованців інформаційно-цифрову компетентність та вмінню навчатися впродовж життя, методом пошуку потрібної інформації та знань,застосування отриманого результату на практиці.

11

Вихованці ансамблю естрадного вокалу «SunRise» опановують як пісні української, так і світової сучасної естради, діти залучаються до найкращих надбань музично-пісенної культури. У репертуарі ансамблю «SunRise» понад 50 пісенних творів – для ансамблевого і сольного співу, які втілюються в сучасному музичному стилі, постановках, чудових відеороликах, що висвітлюються в просторах інтернету.

Ангеліна Шпунт  – солістка ансамблю естрадного вокалу «SUNRISE» Палацу творчості дітей та юнацтва.  Вже багато років займається вокалом та хореографією. Постійно бере участь у багатьох конкурсах та фестивалях.  В цьому році також стала відвідувати театральну студію. Полюбляє вивчати мови. Пише вірші англійською мовою. Надзвичайна чуттєвість та емоційність Ангеліни притаманні її особливому стилю виконання пісень, який не залишає байдужими слухачів. У майбутньому бачить себе на сцені.

12

Зінник Єва-Марія – навчається в ансамблі естрадного вокалу «SUNRISE» Палацу творчості дітей та юнацтва тільки другий рік, але за цей час дуже виросла в професійному вокальному плані. Також Єва-Марія професійно займається плаванням і веде активний спосіб життя. Досягає високих результатів в усьому, чим займається. Мріє стати відомою співачкою.

Діана Руденко – добра, весела, чуйна дівчинка, яка навчається у Броварській спеціалізованій школі I-III ступенів ім. Василя Стуса № 5 у 6 класі. Одним із найулюбленіших предметів залишається історія. Завжди бере активну участь у громадському житті школи та класу. Користується повагою серед однолітків, має багато друзів. Дуже любить подорожувати, відвідувати музеї, дендропарки, історичні пам’ятки постійно робить для себе нові відкриття.

Діана – творча особистість, тому в своєму активному житті знаходить час

для позашкільних занять з хореографії. Не уявляє свого життя без вокального

мистецтва – є солісткою ансамблю естрадного вокалу «SUNRISE» Палацу творчості дітей та юнацтва. Спів – це для неї все, тому мріє стати відомою співачкою.

 

Марія Неймишева –солістка ансамблю естрадного вокалу «SUNRISE» Палацу творчості дітей та юнацтва. Марія постійно бере  участь у різноманітних конкурсах та фестивалях. Її спів дуже тендітний, емоційний та ніжний, яскраво відображає світлий характер Марії на сцені.

У дівчини багато захоплень, але серед них є і найулюбленіші – такі як: малювання, прогулянки з друзями та сім’єю, готування різних страв. Марія – мрійлива та індивідуальна дитина, в неї чудовий та веселий характер, також вона полюбляє гратися зі своїм молодшим

братом.Наша молода артистка мріє стати відомою на весь світ.

17

 

Анастасія Оладенко – солістка ансамблю естрадного вокалу «SUNRISE» Палацу творчості дітей та юнацтва з 2016 року. Учасниця та переможниця багатьох конкурсів та фестивалів.

За роки навчання в ансамблі Анастасія стала справжнім професіоналом естрадного вокального мистецтва.

Серед її захоплень: любов до тварин, плавання. Вона любить спілкуватися із друзями, має веселий характер. Також їй дуже подобається подорожувати. Мріє стати відомою співачкою та готується до участі в професійних вокальних конкурсах «Голос Країни», «Молода Галичина», «Таврійські ігри».

18

 

Олександра Шульга — солістка ансамблю естрадного вокалу «SUNRISE» Палацу творчості дітей та юнацтва.  Учасниця ІІІ Міжнародного фестивалю-конкурсу дитячої та юнацької творчості InternationalCharityFestival «Inna-Brovary». Олександра приймає активну участь у різноманітних шкільних заходах. Захоплюється вивченням іноземних мов. Планує навчатися за кордоном за американською програмою. Мріє стати професійною співачкою.

19

 Здається, не так вже й давно на творчій мапі міста Броварів з’явився дитячий співочий колектив – «Театр народної пісні «Слов’яночка», а нині він уже добре знаний не тільки на рідній Київщині та в Україні, а й далеко за межами нашої держави. Палким шанувальникам української пісні він став відомим, насамперед, завдяки злагодженому, не побоїмося сказати, – професійномуспіву свої вихованців, а також – оригінальному репертуару, основу якого складають українські народні пісні героїчного та побутового характеру, та пісні сучасних українських композиторів.

20

У 2017 році «Слов’яночка» отримала почесне звання Зразкового художнього колективу. Такий видатний успіх творчого колективу став можливим завдяки його художньому керівникові Тетяні Вікторівні Мурзай. Професійна співачка, вона великого значення надає розвитку вокальних даних своїх вихованців, засобами пісні, театрального та хореографічного мистецтва виховує у дітей творче сприйняття світу.

За роки діяльності Мурзай Т.В. визначилася з пріорітетни минапрямами розвитку та конкретними завданнями творчого колективу. Вимоглива, насамперед, до себе, вона постійно удосконалюється як співачка, виступає на концертних сценах, чим подає гарний приклад своїм вихованцям.

Зразковий художній колектив «Театр народної пісні «Слов’яночка» є успішним учасником та переможцем міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів.

Вихованці театру пісні разом зі своїм керівником створили йому неповторний імідж високодуховного дитячого колективу, якому під силу виконання творів найвищого музичного ґатунку.

Кулакова Марія, вихованка зразкового художнього колективу «Театр народної пісні «Слов’яночка».  Займається вокалом вже 4 роки. Дуже старанна, дисциплінована, працелюбна і уважна.

Марія від природи має колоритний голос, який зачаровує слухача своїм тембром.В репертуарі дівчини є народні пісні, твори відомих композиторів, а також пісні сучасних авторів. Марія є переможцем Всеукраїнських та Міжнародних  конкурсів.

21

Кілька років тому до зразкового художнього колективу «Театр народної пісні «Слов’яночка» мами привели двох тендітних дівчаток: Єву Сірик та Стефанію Мусієнко. Вони були схожі, ніби сестрички і обидві дуже хотіли навчитися співати. З часом дівчатка подружилися, а це допомогло художньому керівнику колективу Мурзай Т.В. підібрати їм відповідний репертуар та створити дуже яскравий дует. Єва та Стефанія володіють гарним музичним слухом, фактурною зовнішністю, сильними голосами з красивим тембром, а у  поєднанні з  артистичною чарівністю не залишають байдужими слухачів.

22

Квартет у складі: Теплюка Артемія, Мілевського Владислава, Однодворця Арсенія та Сивця Дмитра  – вихованців зразкового художнього колективу «Театр народної пісні «Слов’яночка»,не залишає байдужими глядачів. Завзяті, запальні, яскраві, хлопчаки, яких об’єднала любов до української пісні. Вони ще зовсім юні, але скільки в них козацького запалу та енергії. Особливо це проявляється на сцені. Юні виконавці ніби проживають маленьке життя, співаючи кожну свою пісню.

Кажуть, що пісня розкриває душу. І це насправді так, оскільки Артемій, Владислав, Арсеній та Дмитро відкриті, щирі, веселі хлопчаки, які через пісню висловлюють свої настрої та почуття.

23

Мурзай Тетяна Вікторівна – талановита творча особистість, палкий популяризатор мистецтва співу, яке з успіхом прищеплює дітям. Має високий рівень професійної підготовки, творчої компетентності, в повній мірі оволоділа ефективними методами виховання і навчання дітей у закладі позашкільної освіти. Тактовний педагог, людина високої культури, користується повагою та любов’ю дітей, стабільно забезпечує високу результативність та якість своєї роботи.

Вимоглива, насамперед, до себе, вона постійно удосконалюється як співачка, виступає на концертних сценах, чим подає приклад своїм вихованцям. Тетяна Вікторівна завзято експериментує, шукає різноманітні підходи з метою створення прийнятних умов для розкриття дитячих талантів. Зразковий художній колектив «Театр народної пісні «Слов’яночка» є успішним учасником та переможцем міських, обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів.

Пікульська Тіна, вихованка вокального гуртка «Браво» Палацу творчості дітей та юнацтва. Їй лише 9 років, але бажання співати у Тіни проявилося з малечку. Тому й прийшла у Палац творчості щоб навчатися співу.

Це талановита, добра, чарівна дівчинка, з приємним тембром голосу. Мріє стати відомою співачкою. Вона прагне виконувати всі вимоги ірекомендації викладача, проявляє відповідальність і відданість улюбленій справі. Незважаючи на юний вік, Тіна добре розуміє, щоб чогось досягнути в житті, потрібно дуже багато працювати.

24

Керівник дитячого пісенного колективу «Браво» Валентин Глухенький – професійний співак, музикант і композитор, член Асоціації діячів естрадного мистецтва України. Від природи має потужні вокальні дані великого діапазону. Це допомагає йому як у педагогічній праці, так і у власних сольних виступах, адже співак Валентин Чернігівський – незмінний учасник міських культосвітніх заходів, переможець обласного конкурсу працівників освітянської галузі Київщини. Свій талант та майстерність, ще в 90 х роках, почав передавати дітям та молоді, започаткувавши вокальний гурток «Браво».

25

Валентин Михайлович взяв собі за мету формувати компетентності юної особистості у процесі опанування вокального мистецтва. Основні завдання професійної діяльності педагога – забезпечення навчання професійного вокального співу, опанування основних понять і термінів музичної грамоти, розвиток гармонічного та мелодичного слуху, формування діяльності голосового апарату з основними властивостями співочого голосу, формування музично-естетичного смаку, виховання громадянської свідомості, національної гідності через виконання кращих творів вітчизняної музики, глибокого почуття любові до музики, пісні, рідного краю, рідної мови.

Серед вихованців гуртка – переможці міських та обласних конкурсів і фестивалів.

Pin It

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.